Śmiertelny wypadek samochodowy w Witeradowie

Śmiertelny wypadek w Witeradowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, będą badać okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym życie stracił 50-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego.

Do zdarzenia doszło wczoraj (19.12. br.) przed godziną 9 rano w lesie na drodze powiatowej pomiędzy Witeradowem a Goreniami. Według wstępnych ustaleń policji, 50-letni kierowca Hondy podróżujący z Gorenic w kierunku Witeradowa, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

Na miejsce wypadku skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów z OSP, a także olkuskich policjantów z ruchu drogowego. Droga z Gorenic do Witeradowa była całkowicie zablokowana, co spowodowało konieczność wyznaczenia objazdów przez miejscowości Zawada, Osiek oraz Niesułowice. Utrudnienia na drodze trwały około 3 godziny.

Na miejscu obecni byli prokurator oraz biegły sądowy specjalizujący się w rekonstrukcji wypadków drogowych. Obecnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego.

To już niestety szósty w tym roku śmiertelny wypadek na drogach powiatu olkuskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pośpiech nie jest wskazany. Jedźmy z prędkością dostosowaną do warunków na drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.