Zarzuty za pobicie w Olkuszu

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. olkuskiego, którzy brali udział w pobiciu trzech osób. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

W minioną sobotę (2 września br.) przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o pobiciu 3 mężczyzn. Do zdarzenia doszło w Olkuszu na ul. Mickiewicza. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny patrol. W rozmowie z pokrzywdzonymi mundurowi ustalili, że zostali oni zaatakowani przez dwóch znanych im z widzenia napastników. Agresorzy okładali pięściami i kopali poszkodowanych, a także rzucali w ich kierunku szklanymi butelkami.

Sprawą zajęli się olkuscy kryminalni. W wyniku intensywnych czynności, policjanci ustalili sprawców pobicia, którymi okazali się mieszkańcy pow. olkuskiego. Pierwszego z nich, 21-latka, funkcjonariusze zatrzymali już następnego dnia na jednej z olkuskich ulic, a jego 18-letni kompan trafił w ręce stróżów prawa 4 września.  Obaj w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu usłyszeli zarzuty pobicia trzech osób. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.