Pożegnanie Lata 2023 w Olkuszu

W sobotę, 2 września, na malowniczym rynku w Olkuszu mieszkańcy miasta pożegnali lato w niezwykły sposób, biorąc udział w licznych atrakcjach i wydarzeniach.

Jednym z głównych punktów programu był już szósty Olkuski Bieg Uliczny „Srebrna Dziesiątka”, w którym udział wzięło imponujące trzysta zawodników. Rywalizowali oni na dwóch dystansach: głównym biegu liczącym 10 km oraz towarzyszącym biegu na 5 km, oba z startem i metą na olkuskim rynku. Po zakończeniu biegu odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród, które ufundowali liczni sponsorzy.

Podczas tego wyjątkowego dnia, podczas wydarzenia Senioralia, na scenie wystąpiły utalentowane artystki: Maria Kordaszewska oraz solistka chóru Renesans, Mira Chochół. Publiczność miała także okazję delektować się wspaniałym koncertem zespołu Kwiaty Pustyni, a wieczór należał do zespołu Słowianki, które przypomniały, czym jest „Słowiańska Krew”.

Na olkuskim Rynku trwał również zlot foodtrucków, oferujących smakołyki kuchni z różnych zakątków świata. Zadowoleni miłośnicy street foodu delektowali się swoimi ulubionymi przysmakami. To niezwykłe doświadczenie trwało przez trzy dni, od piątku do niedzieli, co pozwoliło każdemu spróbować czegoś wyjątkowego.

Dzieci również nie mogły narzekać na nudę, korzystając z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się dmuchańce, które dostarczały wiele radości najmłodszym uczestnikom.

Niebo nad Olkuszem tego dnia okazało się niezwykle przychylnie nastawione, prezentując piękne chmury baranki, czyli altocumulusy, które stworzyły niezapomnianą scenerię dla trwającej imprezy.