Trzy miesiące aresztu za znęcanie nad rodziną

Kronika policyjna

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował  trzy miesiące aresztu wobec 27-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany 8 listopada 2018 roku przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

8 listopada 2018 roku dyżurny olkuskiej komendy otrzymał informację, że w szpitalu na oddziale intensywnej terapii znajduje się 46-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej został pobity. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 27-letniego syna poszkodowanego.  Jak się okazało podczas awantury domowej 2. listopada 2018 roku, 27-latek pobił swojego ojca,  kopiąc go po całym ciele.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzut  z art. 207 kodeksu karnego tj. znęcania się nad rodziną. Jak ustalili policjanci, zatrzymany nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem, ale także nad babcią, z która mieszkał.

9 listopada 2018 roku Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec 27-latka trzy miesiące aresztu.

Proszę o umieszczenie komunikatów:

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia skody

Policjanci z Olkusza poszukują świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Skoda Octavia.  Do zdarzenia doszło 26 października 2018 roku na parkingu przy cmentarzu w Olkuszu. Uszkodzeniu uległy prawe przednie drzwi pojazdu. Osoby, które mogą mieć informacje w tej sprawie proszone są o kontakt telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 234 lub 997.

Uszkodzono znaki drogowe

W okresie od dnia 29 do 30 października 2018 roku na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Zederman, nieustalony do chwili obecnej sprawca,  uszkodził  dwie tarcze znaków tj. C-9 (nakaz jazdy z prawej strony) i U-6a (tablica kierująca) . Osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantem zajmującym się tą sprawą,  nr tel. 32 6478 234 lub 997.