Olkusz – Zimowa Kraina Czarów

 

22 lutego Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zamienił się w Zimową Krainę Czarów, gdzie niemożliwe staje się możliwym i spełniają się najskrytsze życzenia. Magicznej przemiany dokonał, razem z dziećmi, Teatr w Ruchu z Krakowa. Gościł u nas kilkakrotnie i za każdym razem był entuzjastycznie przyjęty przez młodych i starszych widzów.

Tego wieczoru Śnieżynka Katarzynka, Reniferek Raperek i Pingwin Tup-Tup zabrali dzieci w pełną przygód podróż w poszukiwaniu magicznej gałązki, która spełnia życzenia. Któż nie chciałby mieć takiej gałązki? Dzieci z entuzjazmem wyruszyły na poszukiwania.

Była to podróż szalona, wciąż coś się działo, trzeba było pokonać wiele przeszkód, rozwiązywać zagadki, tańczyć, śpiewać, malować, poznać magiczne zaklęcia… Ufff, trudno było, ale wszystko dobrze się skończyło, bo Śnieżynka, Reniferek i Pingwin pomagały i doradzały dzieciom. Czasem mamy i babcie nie wytrzymywały i włączały się do akcji, choć tatusiowie dzielnie zachowywali spokój.

Roześmiane i rozbawione dzieci buzowały nagromadzoną energią, zamiast słaniać się ze zmęczenia. Jeśli rodzice spodziewali się, że pociechy po przekroczeniu progu domu przewrócą się i wyczerpane zasną, doznali srogiego rozczarowania.

Ale warto było.

 

Takie wrażenia tylko u nas! Bawcie się w MDK w Olkuszu!