Zlot turystyczny Rabsztyn 2016

Przeszło 70 podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych z powiatu olkuskiego wzięło udział w piątkowym „Zlocie Turystycznym Rabsztyn 2016” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” oraz Socjalizacyjną Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Olkuszu. Zlot rozpoczął się od gry miejskiej. Uczestnicy spacerowali po olkuskiej starówce i odwiedzali kolejne punkty, gdzie brali udział w quizach i konkursach. W Punkcie Informacji Turystycznej mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań związanych z historią i atrakcjami turystycznymi Olkusza i ziemi olkuskiej. Uczestnicy zlotu mogli także bezpłatnie zwiedzić Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej i wziął udział w konkursach i zadaniach sprawnościowych przygotowanych i prowadzonych przez druhów i druhny z olkuskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Brali też udział w konkursie o bezpieczeństwie prowadzonym przez funkcjonariuszy olkuskiej Straży Miejskiej oraz w konkursie profilaktycznym. Jedno z zadań wiązało się z wystawą „Barwy jurajskich nocy” prezentowaną w olkuskim magistracie.

IMG_0010Po zakończeniu gry miejskiej uczestnicy Zlotu ruszyli na Rabsztyn, gdzie czekały na nich gorące kiełbaski, słodkie bułeczki ufundowane przez olkuski PSS, gry i zabawy rekreacyjne oraz sportowe, a także konkurs przyrodniczy przygotowany przez Nadleśnictwo Olkusz. Był też konkurs plastyczny, gdzie zadaniem uczestników było narysowanie mapy swej wędrówki. Dzięki uprzejmości MOK Olkusz uczestnicy zlotu mieli możliwość zwiedzić zamek Rabsztyn za symboliczną złotówkę. Po ruinach zamku oprowadzał prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn”.

Podczas finału zlotu wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy zwycięskim drużynom. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Świetlicy Środowiskowej w Bukownie, drugie Rodzinny Dom Dziecka Elizy i Roberta Bieniek z Bukowna, a trzecie świetlica Placówka Wsparcia Dziennego z Bolesławia. Wszystkie drużyny otrzymały komplety materiałów promocyjnych o Olkuszu przygotowane przez Biuro Promocji i Informacji Publicznej olkuskiego magistratu. Nagrody wręczali Dominika Sobera-Goc, dyrektor Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Olkuszu oraz Jacek Sypień, prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu. Zlot został zorganizowany przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Olkusz oraz prywatnych sponsorów.

Jacek Sypień Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”

IMG_0002 IMG_0003

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *