Wypadki, kradzieże, konkursy czyli kronika policyjna.

Policjanci z Wolbromia zatrzymali złodziei sklepowych

Policjanci z komisariatu w Wolbromiu zatrzymali dwóch obywateli narodowości romskiej w wieku 19 i 29 lat, którzy dokonali kilku kradzieży sklepowych na terenie powiatu chrzanowskiego i olkuskiego.  

Mężczyźni za każdym razem działali w podobny sposób. Najpierw jeden z nich wchodził do sklepu i  zajmował rozmową sprzedawcę lub personel. Po chwili wchodził drugi z mężczyzn i zza lady lub kasy fiskalnej kradł pieniądze. Proceder ten przerwali wolbromscy policjanci.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia 2016 roku na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach.  Do sklepu zoologicznego wszedł jeden z mężczyzn. Gdy sprzedawczyni zaabsorbowana była rozmową w tym czasie wszedł drugi i zza lady ukradł 600 złotych. Właścicielka szybko zorientowała się, że padła ofiarą złodziei i niezwłocznie poinformowała o tym fakcie policjantów. Pomimo, że mężczyźni porzucili pojazd i swoją dalszą ucieczkę kontynuowali pieszo, niespełna dwie godziny później zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się ustaleniem okoliczności w jakich doszło do kradzieży. Okazało się, że mężczyźni  tego samego dnia dokonali podobnych przestępstw na terenie powiatów: chrzanowskiego i olkuskiego. W Trzebini, mężczyźni ukradli 7000 złotych, a w Olkuszu na ulicy Francesco Nullo 1700 złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Przyznali się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddali karze. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli amfetaminę oraz przedmiot przypominający broń palną

Na podstawie czynności operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Bukowno, który posiadał przy sobie przedmiot przypominający broń palną.

Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny, kryminalni znaleźli 50 gram amfetaminy. Narkotyki oraz przedmiot przypominający broń palną zostały zabezpieczone.

Wczoraj 22-latek usłyszał zarzut. – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Ranni  w zdarzeniu drogowym w Zadrożu

Policjanci z Komendy Powiatowej w Olkuszu wyjaśniają dokładnie przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego w Zadrożu. 

Wczoraj (27.04.br.) po godzinie 16, na drodze wojewódzkiej nr 794 w Zadrożu, zderzyły się trzy pojazdy. Jak wstępnie ustalono kierujący hondą, 20-letni mieszkaniec Wolbromia, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w seicento a następnie w busa. W skutek tego zderzenia do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała trafili kierowca hondy i jego pasażer oraz kierowca seicenta. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz wykonał szkic sytuacyjny.

 IMG_9635 IMG_9605

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie i gimnazjaliści z Klucz pojadą na wojewódzkie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym do Mikluszowic

 

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Jak co roku uczestnicy muszą wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego ale i umiejętnością jazdy po torze przeszkód oraz  wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej.

W  tym roku zgłosiło się 16 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu i 6 drużyn z gimnazjów. Tradycyjnie już, część teoretyczna odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Z kolei część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.   Uczestnicy  przystąpili do rozwiązywania  testów.  Egzamin składał się z pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne pokonując, nie lada łatwy tor przeszkód. Kolejną konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna.  Ratownicy medyczni z Nowego Szpitala w Olkuszu, którzy od lat współpracują z olkuską policją, egzaminowali uczniów z wiedzy i praktycznych umiejętności.

Wszystkim uczestnikom: uczniom oraz nauczycielom, serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pani Dyrektor i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5, Panu Dyrektorowi i pracownikom MOSiR, Prezesowi Nowego Szpitala w Olkuszu oraz ratownikom medycznym za współorganizowanie tego konkursu.

 

Szkoły Podstawowe drużynowo:

Najlepszą drużyną w powiecie olkuskim okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie,

II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosmolowie,

III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołaczewach.

 

Gimnazja drużynowo:

Najlepsza drużyna w powiecie olkuskim, która zajęła I miejsce to Gimnazjum w Kluczach,

II miejsce Gimnazjum w Gołaczewach,

III miejsce Gimnazjum nr 4 w Olkuszu.

 

Laureatom konkursu – drużynie ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie oraz Gimnazjum w Kluczach życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich.

Comments are closed.