Wypadki w Wolbromiu, Zadrożu, Gołaczewach. Włamania i kradzieże.

Trzy zdarzenia drogowe w gminie Trzyciąż i Wolbrom

 

2 października 2015 roku w Wolbromiu na ulicy Skalskiej kierujący motocyklem marki yamaha podczas wyprzedzania mazdy najechał na  tył tego pojazdu. 22-letni motocyklista z silnym bólem ręki trafił do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu. Obaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.
Kolejne zdarzenia miały miejsce następnego dnia, w sobotę 3 października br. w Zadrożu i Gołaczewach. W Zadrożu  kierujący motorowerem wyprzedzając ciągnik rolniczy, który skręcał w lewo, uderzył w bok pojazdu. Motorowerzysta i traktorzysta – obaj mieszkańcy Wielmoży byli trzeźwi. Z podejrzeniem złamania kości ramienia do szpitala w Olkuszu został przewieziony kierowca motoroweru. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wolbromska policja.

 

W wypadku na drodze wojewódzkiej 783 w Gołaczewach uczestniczyły trzy samochody osobowe. Na kierującego fiatem stilo, który skręcał w lewo, najechał passat, w którego tył uderzył kolejny samochód – hyundai. Do szpitala trafiły 4 osoby. Ranny został kierowca i pasażerka stilo oraz pasażerowie hyundaia (kobieta i 7-letnie dziecko). Chłopiec przebywa na obserwacji w szpitalu w Krakowie. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Olkuska policja prowadzi postępowanie z art. 177 kodeksu karnego (wypadek drogowy).

 

Włamanie do mieszkania w Bukownie
W nocy z 02/03.10.2015 roku nieustaleni do chwili obecnej sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu w Bukownie przy ulicy Poprzecznej, z którego ukradli m.in. szlifierkę, trzy silniki pralek elektrycznych, około 60 metrów kabla miedzianego. Straty w ustaleniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Olkusz. Kradzież krzewów
Policja ustala sprawców kradzieży kilkudziesięciu krzewów żywotnika zasadzonych przy drodze wojewódzkiej nr 791 w Olkuszu. Wartość strat w ustaleniu.  Kradzież miała miejsce 3 października 2015 roku.

 

Skradziono seicento
4 października 2015 roku mieszkanka Trzyciąża zawiadomiła policję o kradzieży seicento, które było jej własnością. Samochód został skradziony z posesji pokrzywdzonej. Wartość skradzionego samochodu wynosi 3 tysiące złotych. Policjanci z Wolbromia pracują nad ustaleniem sprawcy tej kradzieży.

Gołaczewy1 IMG_4750 wolbrom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *