Kronika policyjna

Policjantki na festynie  w Pomorzanach

 

IMG_41485 września 2015 roku w festynie „Pożegnanie lata” udział wzięły policjantki: asp. Katarzyna Matras i st. sierż. Marika Guzik – Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, które zaprezentowały sprzęt i wyposażenie policyjne. Każdy uczestnik festynu mógł usiąść w policyjnym radiowozie, usłyszeć dźwięk policyjnej syreny oraz przymierzyć specjalny ubiór ochronny używany przez policję w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Dzieci miały okazję usłyszeć kilka wskazówek na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi otrzymali z rąk policjantek odblaski, malowanki „Bezpieczeństwo na drodze” oraz  karty z pobranymi odbitkami linii papilarnych.

 

Zakończyły się działania „Bezpieczna droga do szkoły”

 

Jednym z priorytetowych zadań policjantów w ramach tej akcji było zadbanie o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci objęli nadzorem 64 szkoły powiatu olkuskiego. W ich pobliżu ujawnili 27 kierujących jadących z nadmierną prędkością, 20 przypadków niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz 3 przypadki niewłaściwego przewozu dzieci w samochodach osobowych. W rejonie szkół  zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.dzieci

Mimo że działania trwały tylko kilka dni, policjanci nadal będą odwiedzać szkoły  i przedszkola prowadząc zajęcia edukacyjne dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przez ostatnie dni mundurowi odwiedzili kilkanaście szkół naszego powiatu.  Spotkali się z najmłodszymi uczniami klas I. Przypominali jak prawidłowo  przechodzić przez jezdnię, jak zachować się w sytuacji, gdy nie ma chodnika, jakie są zachowania niebezpieczne na drodze. Dużo uwagi poświęcono odblaskom uświadamiając dzieciom jak ważne jest ich noszenie. Każdy pierwszoklasista otrzymał od policjantów odblask.

Bolesław. Zderzenie dwóch samochodów na krajówce

 

IMG_4469 (2)Policja ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce 8 września 2015 roku na drodze krajowej nr 94. Na skrzyżowaniu drogi krajowej  z ulicą Główną w Bolesławiu (przy szybie Dąbrówka) zderzyły się dwa samochody: audi A4 i volkswagen golf. Kierujący pojazdami – mieszkańcy Olkusza i Bukowna byli trzeźwi.  Wraz z pasażerką audi trafili do olkuskiego szpitala, jednakże po konsultacji lekarskiej zostali zwolnieni do domu.

 

Kaliś. Włamanie do sklepu
Policjanci z Wolbromia pracują nad ustaleniem sprawcy włamania do sklepu w miejscowości Kaliś. Włamywacz zerwał kłódkę zabezpieczającą drzwi wejściowe, wszedł do środka i ukradł alkohol, papierosy i słodycze na szkodę mieszkanki Gołaczew. Straty w  ustalaniu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *