Kronika policyjna – nietrzeźwe matki i wypadki drogowe.

IMG_8229

Olkusz. Zderzenie motocykla z osobówką W minioną niedzielę (5 października 2014 roku) w Olkuszu doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem trafił do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Sławkowskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 64-letnia kierująca kią rio chcąc zawrócić na tej ulicy zderzyła się z motocyklistą. W wyniku tego wypadku 34-letni kierujący kawasaki z obrażeniami kolana został przewieziony do olkuskiego szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Zderzenie drogowe w g
minie Trzyciąż 2 października 2014 roku na skrzyżowaniu dróg powiatowych 1150 i 1151 pomiędzy miejscowościami Sucha-Glanów-Porąbka-Trzyciąż doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż najprawdopodobniej kierujący renault scenic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem golfem. Obaj kierujący byli trzeźwi. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń. Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodzicielek, które razem piły alkohol Wobec nietrzeźwych matek, które „opiekowały się” czworgiem dzieci w miniony weekend interweniował patrol policji.

Policjanci, którzy 5 października 2014 roku o godzinie 1.00 w nocy przyjechali do jednego z mieszkań w Olkuszu zastali trzy nietrzeźwe kobiety. Dzieci dwóch z nich przebywały również w tym mieszkaniu. Najmłodsze z nich miało 2 lata. Pozostałe: 3, 8 i 15 lat. Jedna z kobiet, 33-letnia olkuszanka miała 2,13 promila alkoholu w organizmie. Młodsza, 22-letnia matka, która przyszła z wizytą do swojej koleżanki z dwuletnią córeczką, niewiele mniej, bo 2,06 promila. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny. Nieodpowiedzialne zachowanie dwóch kobiet już wkrótce znajdzie swój finał w sądzie.

Komunikat: Policja poszukuje sprawców uszkodzenia słupka znaku „nakaz jazdy z prawej strony” w dniu 24. września 2014 roku w Olkuszu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą Przemysłową w Olkuszu. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie, tel. nr 32 6478234 lub 997. Policja poszukuje sprawców uszkodzenia słupka wraz z tarczą znaku „nakaz jazdy z prawej strony” oraz „tablica kierująca” w dniu 22-23. września 2014 roku w Zedermanie. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z prowadzącą postępowanie, tel. nr 32 6478235 lub 997.