Zwycięzcy XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym nagrodzeni

IMG_3594

20 maja 2015 roku w szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu na uroczystej akademii nagrodzono laureatów Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą tego konkursu jest nie tylko propagowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, ale również popularyzowanie roweru jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Od lat cieszy się on dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej i z pewnością kształtuje ich bezpieczne postawy  w ruchu drogowym. Dzięki zaangażowaniu i nieocenionej pomocy Pani Grażyny Kaziród – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu oraz nauczycieli, po raz kolejny w tej szkole miała miejsce tegoroczna edycja turnieju. Dzięki przychylności dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu zmagania na torze przeszkód odbyły się w hali sportowej. Tam też uczestnicy przystępowali do „egzaminu” z pierwszej pomocy przedmedycznej, który perfekcyjnie przeprowadzili ratownicy z olkuskiego szpitala.

IMG_3579

Drużynowo, I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie, drugie – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu. Najlepszymi drużynami w powiecie okazali się gimnazjaliści z Gołaczew (I miejsce), z Jangrota (II miejsce) i Gimnazjum nr 4 w Olkuszu (III miejsce). Indywidulanie – I miejsce zajęli Jakub Baszeń ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku i Krystian Knap z Gimnazjum w Gołaczewach. Należy nadmienić, że Krystian Knap w ubiegłym roku też był liderem tego turnieju. II miejsce zdobyli Kaja Kiwior ze Szkoły Podstawowej w Jangrocie i Jakub Amanowicz z Gimnazjum w Gołaczewach. Na III miejsce uplasowali się Magdalena Miłek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu i Szymon Pomierny z Gimnazjum w Jangrocie.

IMG_3592W maju zwycięskie drużyny uczestniczyły w turnieju wojewódzkim w Mikluszowicach. Nagrody ufundowane m.in. ze środków gminnych wręczali przedstawiciele lokalnych samorządów oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji  w Olkuszu nadkom. Jarosław Klich.  Komendant do tegorocznych laureatów konkursu i ich opiekunów skierował słowa uznania, serdecznie im gratulując. Pozostałym życzył wytrwałości i zapału w zdobywaniu sukcesów w kolejnych eliminacjach.IMG_3558

 

 

Policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Pasy”

W środę ( 20 maja 2015 roku) policjanci z zespołu ruchu drogowego olkuskiej komendy prowadzili działania prewencyjno – kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Pasy”. W działania zaangażowanych było 12 mundurowych. W tym dniu policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także na  zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.

Policjanci ukarali 3 kierowców. Na taryfę ulgową nie mogli liczyć również piesi. Policjanci obserwując skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne pouczyli  15 pieszych, jednakże gdy stwierdzili rażące naruszenie przepisów wypisywali pieszym mandaty. Takich przypadków było 71. Działo się tak, gdy piesi wchodzili wprost pod nadjeżdżający samochód, przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle lub przechodzili w miejscu niedozwolonym.

 

 

nadkom. Agnieszka Fryben

oficer prasowy

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

tel. 326478233, 665390536