Uczniowie z Zedermana i Gołaczew pojadą na wojewódzkie eliminacje

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie i gimnazjaliści z Gołaczew pojadą na wojewódzkie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

IMG_3422Znamy już wyniki powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku zgłosiło się aż 20 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu i 6 drużyn z gimnazjów. Tradycyjnie już, część teoretyczna odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu, a część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego i tam swoich umiejętności uczniowie próbowali na torze przeszkód. Z wiedzy medycznej i praktycznych umiejętności egzaminowani byli przez ratowników medycznych olkuskiego szpitala.IMG_3419

Drużynowo, I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie, drugie – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu.

Najlepszymi drużynami w powiecie okazali się gimnazjaliści z Gołaczew (I miejsce),  z  Jangrota (II miejsce) i Gimnazjum nr 4 w Olkuszu (III miejsce).

Indywidulanie – I miejsce zajęli Jakub Baszeń ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku i Krystian Knap z Gimnazjum w Gołaczewach. Należy nadmienić, że Krystian Knap w ubiegłym roku też był liderem tego turnieju. II miejsce zdobyli Kaja Kiwior ze Szkoły Podstawowej w Jangrocie i Jakub Amanowicz z Gimnazjum w Gołaczewach. Na III miejsce uplasowali się Magdalena Miłek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu i Szymon Pomierny z Gimnazjum w Jangrocie.

IMG_3413W maju zwycięskie drużyny uczestniczyć będą w turnieju wojewódzkim  w Mikluszowicach.

 

 

 

nadkom. Agnieszka Fryben

oficer prasowy

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

tel. 326478233, 665390536

IMG_3411

IMG_3428