Olkusz. Rajd „Idziemy po bezpieczeństwo”

DSCF4865Dzisiaj (2 października 2014 roku) uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu wyruszyli na rajd „Idziemy po bezpieczeństwo”. Rajd ten ma już swoją kilkunastoletnią tradycję. Wpisany został jako jedno z cyklicznych działań profilaktycznych w zintegrowaną politykę bezpieczeństwa, której szkoła jest liderem.

Przypomnijmy, że olkuska „Dziesiątka” jest jedną z pierwszych szkół w Polsce, gdzie wspólnie z Policją lokalną i holenderską realizowany był pilotażowo „Program przeciwdziałania i ograniczenia zjawiska przemocy w grupach rówieśniczych”. Za wieloletnie, nowatorskie działania na rzecz bezpieczeństwa, w maju 2014 roku szkoła otrzymała zaszczytny tytuł Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Jak co roku, rajd organizowany jest we współpracy z olkuską Policją. Pierwszy przystanek wyznaczony został w budynku komendy powiatowej. Starszym uczniom policjantki – nadkom. Agnieszka Fryben i sierż. Marika Guzik – Gajda przypomniały o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Kiedy uczniowie klas IV-VI wyruszyli w dalszą trasę, młodsi zasiedli w auli komendy i wysłuchali pogadanki jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jakie zachowania są niebezpieczne na drodze.

Dużo uwagi policjantki poświęciły odblaskom uświadamiając dzieciom jak ważne jest ich posiadanie na plecaku czy odzieży.

nadkom. Agnieszka Fryben Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu tel. 665390536, 326478233