Kryminalny przegląd tygodnia

INFORMACJA DZIENNA

 

o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Olkusz

od 06.03.2015 godz. 06:00 do 13.03.2015 godz. 6:00

 

Olkusz. Zatrzymani z narkotykami

 

Zarzuty posiadania, udzielania i sprzedaży narkotyków usłyszeli 3 mieszkańcy powiatu olkuskiego. Początek sprawie dała interwencja policjantów olkuskiej patrolówki, którzy około 2.00 w nocy w Olkuszu zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Policjanci po  sprawdzeniu osób znajdujących się w nim oraz przeszukaniu samochodu znaleźli kilkanaście woreczków  z  charakterystycznym suszem roślinnym oraz białym proszkiem.  Mundurowi zabezpieczyli 12, 81 gram amfetaminy i 11,1 gram marihuany. Kryminalni ustalili jeszcze jedną osobę,  która popełniała przestępstwa narkotykowe. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego jednemu z mężczyzn, 22-letniemu wolbromianinowi, zostały przedstawione zarzuty posiadania, udzielania oraz handlowania narkotykami. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dilera środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione czyny grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast dwaj pozostali usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, a jeden z nich jeszcze zarzut udzielania narkotyków. Policjanci dalej pracują nad sprawą.
Wybicie szyby w samochodzie
10 marca 2015 roku w Olkuszu przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego nieustalony do chwili obecnej sprawca wybił szybę w Audi A6. Właściciel samochodu poniósł straty w wysokości  1000 złotych.  Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 
Bukowno. Kradzież pieniędzy w sklepie

Policjanci z Bukowna pracują nad ustaleniem sprawcy kradzieży, do której doszło 11 marca 2015 roku W Bukownie na ulicy Wojska Polskiego. Nieznana kobieta wykorzystując nieuwagę sprzedawczyni  ukradła 600 złotych z kasy.  Trwa dochodzenie w tej sprawie.

 

Włamanie do sklepu w Gołaczewach

6 marca 2015 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do sklepu z artykułami metalowymi, z którego ukradł różne artykuły przemysłowe. Straty w wysokości około 3 tysięcy złotych poniósł  właściciel sklepu – mieszkaniec Gołaczew. Dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

 

Kradzież saszetki z dokumentami w pociągu

Mieszkaniec Jeżówki zawiadomił Policję, że 6 marca br. w pociągu relacji Katowice – Kielce nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł saszetkę z dokumentami. Za kradzież kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

Olkusz. Skradziono laptop, portfel oraz telefon

Policjanci z wydziału kryminalnego pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży laptopa, portfela z dokumentami i pieniędzmi oraz telefonu.  Kradzieże te miały miejsce 6 i 8 marca 2015 roku  w Olkuszu. Laptop Samsung o wartości 1899 złotych skradziony został w jednym ze sklepów z akcesoriami komputerowymi. Z kolei portfel z dokumentami i pieniędzmi utracił mieszkaniec Olkusza na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. 8 marca br. telefon Samsung                        o wartości 550 złotych skradziono mieszkance Porąbki w jednej z olkuskich restauracji.

nadkom. Agnieszka Fryben

oficer prasowy

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

tel. 326478233, 665390536