Szkoła Tańca Wena – spektakularny sukces

mok_sukcesy_weny_04_2016_fot2

Tancerze Szkoły Tańca Wena, trenujący w Krakowie i Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, po raz kolejny dali dowody swych nieprzeciętnych talentów i umiejętności. Podczas rozegranych 22-24 kwietnia br. w Józefowie tegorocznych Krajowych Mistrzostw IDO, będących eliminacjami do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata 2016, nieomalże zdominowali podium, i to w wielu kategoriach.

Do udziału w Krajowych Mistrzostwach IDO przystąpiło kilkadziesiąt najlepszych szkół tańca z całej Polski, między innymi: UDS,  Egurolla Dance Studio, Akademia Tańca Hakiel, Mandaryna Dance Studio, Grawitacja, Wolf, Szał. Warto nadmienić, że obecnie Polscy tancerze stanowią światową czołówkę w kategoriach Hip-Hop. Rywalizacja trwała przez 3 dni od rana do wieczora, niekiedy jednocześnie na dwóch parkietach. Poziom i ilość tancerzy biorących udział w tegorocznej edycji tej imprezy był rekordowo wysoki.

Podopieczni Weny obstawiali nieomalże całe podium w wielu kategoriach. Bezkonkurencyjni byli zawodnicy startujący w grupach do lat 11, 12-15 oraz 16+. Powodów do dumy przysporzyli również starsi tancerze. Wytańczenie medalowych miejsc i zdobycie dwóch złotych medali w kategoriach grup Juniorskich oraz Dorosłych, to długo wyczekiwany i bez wątpienia największy sukces w historii szkoły.

– Gratuluję naszym tancerzom wspaniałych wyników, w które do tej pory nie możemy uwierzyć. Dziękuję zawodnikom i rodzicom za poświęcenie oraz stworzenie niesamowitego klimatu podczas Mistrzostw. Łez radości, okrzyków euforii i emocji w trakcie tych ostatnich 3 dni było rekordowo dużo. Jeszcze raz  – wielkie gratulacje i podziękowania dla całej „wenowskiej ekipy”. Już teraz serdecznie zapraszam na nasze prezentacje podczas tegorocznych Dni Olkusza 2016 oraz na Galę Szkoły Tańca Wena, która odbędzie się 18 czerwca w olkuskim MDK – powiedział po zawodach Rafał Lebiest, założyciel i trener Szkoły Tańca Wena.

Już za miesiąc olkuscy tancerze będą mieli zaszczyt reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy w czeskiej Ostrawie, a pod koniec października br. na Mistrzostwach Świata, których gospodarzem będzie austriacki Graz.

Dołączamy się do gratulacji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Źródło: Szkoła Tańca Wena

mok_sukcesy_weny_04_2016_fot1