Kronika policyjna: kradzież, narkotyki, komunikat

Kradzież paliwa
Policjanci z Wolbromia pracują nad sprawą kradzieży 500 litrów oleju napędowego z baku samochodu ciężarowego. Zdarzenie miało miejsce 26 sierpnia br. w Wolbromiu na ulicy 1-go Maja. Straty wyniosły około 2 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od  3 miesięcy do 5 lat.

 

Zatrzymany z narkotykami usłyszał już zarzut

Mężczyzna, który posiadał przy sobie prawie 11 gram marihuany usłyszał dzisiaj (28 sierpnia 2015 roku) zarzut posiadania środków odurzających. Wpadł z narkotykami idąc przez jedno z olkuskich osiedli. Na widok patrolu policji mężczyzna gwałtownie zareagował, skręcił nagle w przeciwnym kierunku i próbował wyrzucić jakieś zawiniątko. Mundurowi widząc to, postanowili go wylegitymować. Okazało się, że jest to 23-letni olkuszanin, a znaleziony przy nim susz o wadze 10,84 grama, po badaniu testerem narkotykowym, to marihuana. 23-latkowi przedstawiono zarzut z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Komunikat:

19 sierpnia 2015 roku około godz. 12.00 na parkingu przy przychodni zdrowia na ulicy króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu (obok Skarbka) doszło do uszkodzenia toyoty corolli o początkowych numerach WS. Sprawca tego uszkodzenia zostawił za wycieraczką toyoty kartkę z numerem swojej polisy ubezpieczeniowej z firmy Energo Hestia. Jednakże numer tej polisy jest niekompletny. Dlatego tez prosimy osobę, która zarysowała w/w samochód o kontakt z prowadzącym sprawę pod nr tel. 32 6478236 lub 997.polcija_2