Kronika policyjna

Wypadek drogowy w Zadrożu. Ranny motocyklista
zadrożePolicja ustala okoliczności zdarzenia drogowego zaistniałego 26 lipca 2015 roku w Zadrożu na drodze wojewódzkiej 794. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mieszkanka Zagórowej,  kierująca oplem corsą doprowadziła do zderzenia z motocyklem suzuki. Obrażeń ciała (złamanie rzepki kolanowej) doznał motocyklista, który  przewieziony został do szpitala w Olkuszu.  Kierujący byli trzeźwi. Policja prowadzi dochodzenie z art. 177 kodeksu karnego.

 

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

20150716_194511Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny ujawnili osobę zajmującą się nielegalną sprzedażą alkoholu i wyrobów tytoniowych. Tym razem jest to kobieta, mieszkanka gminy Wolbrom. 56-latka odpowie za przestępstwa z ustawy karnoskarbowej i ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Olkuscy policjanci dowiedzieli się o miejscu dystrybucji nielegalnych wyrobów akcyzowych w jednej z miejscowości w gminie Wolbrom. Funkcjonariusze postanowili przeszukać  pomieszczenia należące do 56-letniej  kobiety. Ustalenia policjantów potwierdziły się. Policjanci w jednym z pomieszczeń mieszkalnych ujawnili i zabezpieczyli około 15 litrów nielegalnego alkoholu, 739 sztuk papierosów oraz 1,35 kg tytoniu. Straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa w trakcie ustaleń.

 

nadkom. Agnieszka Fryben

oficer prasowy

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

tel. 326478233, 665390536