Osiek i Zederman – kolizje drogowe – kronika policyjna

INFORMACJA DZIENNA

o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Olkusz

 

Nietrzeźwy kierowca  spowodował kolizję drogową

DSC_0029W nocy z 12 na 13 lipca 2015 roku  na drodze powiatowej nr 1078k w pobliżu Osieka doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych:  Opla Calibry i VW Golfa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący Oplem 28-letni obywatel Ukrainy jadąc od strony Osieka stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego VW Golfa. Pasażer Opla ze złamaniem nosa trafił do olkuskiego szpitala. 28- letni Ukrainiec był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie! .Noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jazdę bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu  drogowym usłyszy zarzuty z art. z art. 178a§1 kodeksu karnego oraz z art. 86§1 i 94§1 kodeksu wykroczeń.

 

Kradzież w Zabagniu

W okresie od 8 do 11 lipca 2015 roku w miejscowości Zabagnie z budynku gospodarczego skradziono 2 piły spalinowe i kosę spalinową. Właściciel oszacował straty na kwotę 4000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

 

Zdarzenie drogowe w Zedermanie

Do zdarzenia drogowego doszło 10 lipca 2015 roku około godziny 15.00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Zederman. Kierujący VW Caravelle wjeżdżając na dk 94 nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Oplem Insignią i doprowadził do kolizji. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Trafili do olkuskiego szpitala na obserwacje. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał zdjęcia i szkic sytuacyjny.z2222