Zaproszenie – olkuski piknik z kulturą japońską

 

 

Matsuri to japońskie słowo oznaczające festiwal, wydarzenie będące nieodłącznym element kultury kraju kwitnącej wiśni. Matsuri to nie tylko niezwykle barwna impreza, czy też okazja do wspólnej zabawy, to także źródło niezapomnianych wrażeń. Podczas festiwali organizowane są parady, pokazy taneczne oraz występy muzyczne. Ich nieodłącznym elementem są także yatai, czyli stoiska z jedzeniem.

 

Dzięki staraniom grupy pasjonatów kultury japońskiej, matsuri zawita w lipcu do Olkusza. Pracownicy firmy TRI (Poland) Sp. z o.o. w Wolbromiu we współpracy z Grupą Teatralną Glutaminian Sodu oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu zapraszają wszystkich na olkuski piknik z kulturą japońską. Festiwal odbędzie się w dniu 18 lipca, od godz. 16:00 na dziedzińcu Centrum Kultury MOK przy ul. Szpitalnej 32. W przypadku niesprzyjającej pogody impreza przeniesiona zostanie do holu Miejskiego Ośrodka Kultury.

mok_piknik_matsuri_baner

W programie imprezy m.in.: pokazy i warsztaty tańca Yosakoi, wykonywane przez grupę Sakuramai Polska, plenerowa wystawa zdjęć prezentujących miasta Nagoya oraz Kioto, liczne warsztaty plastyczne, a także ekspozycja drzewek bonsai.

mok_piknik_matsuri_plakat