Kronika policyjna – bójka w Olkuszu i inne

 

Olkusz. Policjanci zatrzymali uczestników  bójki

Pięć  osób w wieku od 19 do 26 lat zatrzymali policjanci z olkuskiej patrolówki. Mężczyźni  brali udział w bójce, która  miała miejsce w sobotę (27.06.2015r.) w Olkuszu.
Do zdarzenia doszło około 4.50 nad ranem. Dyżurny policji  został poinformowany o bójce  z udziałem kilku osób na ulicy króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, grupa bijących się zaczęła uciekać. W pościgu policjanci zatrzymali 5 młodych mężczyzn. Są to mieszkańcy Olkusza w wieku od 19 do 26 lat. Wkrótce usłyszą zarzut uczestnictwa w bójce, za co grozi do 3 lat więzienia.

 

Kierował motorowerem na podwójnym gazie. Został zatrzymany

 

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. Mężczyzna jechał drogą publiczną w jednej z miejscowości w gminie Wolbrom. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut.

28 czerwca 2015 roku około godziny 10.00 na drodze publicznej w miejscowości Zasępiec policjanci z „drogówki’ zatrzymali 36-letniego nietrzeźwego motorowerzystę. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się, mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Olkusz. Usiłowanie włamania w myjni
25 czerwca 2015 roku w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca  usiłował włamać się do automatów w myjni samochodowej. Straty na szkodę mieszkańca Olkusza  w oszacowaniu. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

nadkom. Agnieszka Fryben

oficer prasowy

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

tel. 326478233, 665390536997s_1